تسمه جغجغه

در حال نمایش 3 نتیجه


تسمه جغجغه

تسمه جغجغه یا تسمه مهار بار، تسمه بار بستن و تسمه آسان بند وسیله‌ای است که برای مهار بار و ایمن‌سازی محموله در حین حمل‌و‌نقل استفاده می‌شود. این ابزار یکی از اجزای مهم سیستم‌های جابه‌جایی و حمل‌و‌نقل محسوب می‌گردد. اگر قصد خرید تسمه جغجغه را دارید، می‌توانید آن را با بهترین قیمت و کیفیت بالا از فروشگاه بکسل سنتر خریداری نمایید.

آیا از جابه‌جایی و لق‌شدن بار در حین حمل‌و‌نقل خسته شده‌اید؟ اگر چنین است باید یک تسمه جغجغه خوب بخرید. اگرچه این تسمه‌ها جزو ابزار لیفتینگ بار نیست، اما برای مهار بار و ثابت‌کردن آن بسیار مفید هستند. اگر قصد خرید یکی از مدل‌های تسمه جغجغه را دارید، می‌توانید انواع مختلف آن را در بکسل سنتر ببینید و هرکدام را که تمایل دارید به‌شکل آنلاین بخرید. همچنین، اگر اطلاعات بیشتری درباره این مهارها نیاز دارید، می‌توانید آن‌ها را از همین صفحه در سایت بکسل سنتر به دست بیاورید.

تسمه جغجغه از چه اجزایی تشکیل شده است؟

تسمه تخت که برای اتصال محموله به وسیله نقلیه، کانتینر و یا بارهای دیگر استفاده می‌شود. تسمه‌ها معمولاً از مواد محکم و بادوام مانند پلی‌استر یا نایلون ساخته می‌شوند و پهن هستند. دسته جغجغه که تسمه از میان آن عبور می‌کند. علاوه بر تسمه و دسته جغجغه، این سیستم ممکن است شامل اجزای دیگری مانند قلاب، سگک یا حلقه‌های D نیز باشد. این قطعات برای اتصال تسمه‌ها به محموله و وسیله نقلیه یا کانتینر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روش استفاده از تسمه مهار بار

سیستم تسمه مهار بار با ایجاد تنش بین محموله و وسیله نقلیه یا کانتینر عمل می‌کند. این کشش به نگه‌داشتن محموله در جای خود و جلوگیری از جابه‌جایی یا لغزش آن در حین حمل‌و‌نقل کمک می‌کند.

  • برای استفاده از این تسمه‌ها کافی است دستگیره جغجغه را باز کنید و سپس از شیار آن، یک سر تسمه را که به آن یک قلاب وصل است، عبور دهید و برگردانید. سپس تسمه را تا جایی که لازم است بکشید تا بار در جای خود سفت شود. سپس برای ثابت‌شدن تسمه، دسته جغجغه را به‌سمت بالا و پایین حرکت دهید تا کاملا سفت شود.
  • برای بازکردن هم تنها کاری که لازم است انجام شود این است که دسته جغجغه را باز کرده و ضامن آن را به سمت بیرون بکشید. پس از این کار تسمه شل شده و می‌توانید بار را از میان آن بیرون بکشید.

قیمت تسمه جغجغه

قیمت یک تسمه مهار بار به‌عوامل مختلفی بستگی دارد.

  • اولین عامل نوع جنس و کیفیت تسمه است. تسمه‌هایی که کیفیت بالاتری دارند و استحکام آن‌ها بیشتر است، معمولا گران‌تر هستند. همچنین، هرچه طول تسمه بیشتر باشد، هزینه آن هم افزایش می‌یابد. پهنای تسمه نیز بر قیمت تاثیر دارد.
  • عامل دوم موثر بر قیمت، دسته جغجغه است. این بخش فلزی، بسیار مهم است و ایمنی بار و شل‌نشدن تسمه را ضمانت می‌کند. هر چه جنس این بخش فلزی و کیفیت آن بالاتر باشد، قیمت تسمه جغجغه بیشتر است
  • سومین عامل ظرفیت وزنی تسمه جغجغه است. ظرفیت‌های وزنی بالاتر ممکن است به جنس قوی‌تری از تسمه و دسته جغجغه نیاز داشته باشند که می‌تواند هزینه را افزایش دهد.

سایر عواملی که می‌توانند بر قیمت تأثیر بگذارند عبارتند از برند، کیفیت و ویژگی‌های اضافی مانند پوشش‌های مقاوم در برابر آب یا طرح‌های سفارشی.

با این حال، باید در نظر بگیرید که قیمت تسمه مهار بار معمولا چندان گران نیست و به‌راحتی می‌توانید انواع باکیفیت آن را خریداری کنید. بکسل سنتر انواع با‌کیفیت و متنوعی از این تجهیزات آفرود را ارائه می‌دهد.

تسمه جغجغه تنوع بالایی دارد و لازم است مدل و کیفیت مناسب را از بین انواع مختلف این تسمه‌ها انتخاب کنید. این محصول در تناژهای مختلفی عرضه می‌شود.

تسمه جغجغه وانت

تسمه مهار بار وانت نوعی از تسمه جغجغه است که برای ایمن‌سازی محموله در وانت در حین حمل‌ونقل استفاده می‌شود. این سیستم شامل انواع لوازم جانبی مانند تسمه، سگک و ریل می‌باشد که با استفاده از آن‌ها می‌توان محموله را در جای خود محکم کرد و از حرکت آن در حین حمل‌و‌نقل جلوگیری نمود. تسمه جغجغه وانت برای اطمینان از حمل‌و‌نقل ایمن کالا استفاده می‌شود و معمولاً در صنعت لجستیک و تحویل کاربرد دارد؛ مخصوصاً برای حمل اقلام شکننده یا کالاهایی که نیاز به جابه‌جایی دقیق دارند. لازم به ذکر است که نوع خاص و مجزایی از تسمه مهار بار برای وانت موجود نیست، بلکه منظور از تسمه جغجغه وانت، انواعی از این سیستم است که از نظر طول، ضخامت تسمه و سایر ویژگی‌ها برای پشت وانت مناسب هستند.

تسمه جغجغه مهار بار

تسمه جغجغه مهار بار در حقیقت نام دیگر تسمه جغجغه است. این سیستم مهار بار که به انگیسی به آن lashing system می‌گویند، دارای نام‌های دیگری از جمله تسمه مهار بار، تسمه بار بستن و تسمه آسان بند است.

تسمه جغجغه کوچک

تسمه مهار بار کوچک نوعی از تسمه جغجغه است که معمولا از نظر طول تسمه، عرض آن و میزان باری که توان مهار آن را دارد در حداقل است. این نوع سیستم‌ها برای جابه‌جایی بارهای کوچکی که پشت ماشین یا پشت موتور حمل می‌شوند، مناسب هستند. آن‌ها نمی‌توانند وزن زیادی از بار را تحمل کنند و تنها برای مصارف سبک‌وزن مناسب هستند.

تسمه جغجغه کانتینری

تسمه مهار بار کانتینری برای ایمن‌سازی محموله در داخل کانتینر حمل‌و‌نقل طراحی شده است. این سیستم شامل انواع لوازم جانبی مانند زنجیر، گیره و قفل‌های پیچشی است که می‌توان از آن برای لنگر انداختن محموله در جای خود و جلوگیری از حرکت آن در داخل کانتینر در حین حمل‌و‌نقل استفاده کرد. تسمه‌های جغجغه کانتینری برای اطمینان از حمل‌و‌نقل ایمن کالا استفاده می‌شود. این سیستم به‌گونه‌ای طراحی شده است که در برابر نیروهای وارد بر بار مانند دست‌اندازها مقاومت کند و محموله را ایمن در جای خود نگه دارد.

لازم به ذکر است که یک نوع تسمه خاص با عنوان تسمه جغجغه کانتینری وجود ندارد. منظور از تسمه‌های جغجغه کانتینری، نوعی از تسمه‌های جغجغه‌ای است که برای استفاده در داخل کانتینر مناسب هستند. این تسمه‌ها معمولا طول و کافی داشته و بسیار بادوام هستند.

شما می‌توانید انواع مختلف این تسمه را از بکسل سنتر، به‌عنوان عرضه‌کننده خریداری نمایید و در محل تحویل بگیرید.